dcresources logo

Pakalpojumi

Piesārņotas augsnes pārstrāde (video)

Nākotnes risinājumi

Vai jūs zinājāt, ka katrs Eiropas Savienības iedzīvotājs gadā vidēji patērē līdz desmit tonnām izejvielu? Pārrēķinot tas ir tas pats, kas divu mazu ziloņu svars.
 
Patērētās izejvielas ir pamats mūsu infrastruktūrai- būvniecībai, ceļiem, dzelzceļiem utt. Diemžēl tas nozīmē arī to, ka materiāli, kas tiek plaši izmantoti, tiek atkal izmesti.
 
Pārrēķinot ziloņu skaitā, visu Latvijas iedzīvotāju gadā izlietoto atkritumu daudzums pārsniedz 6 miljonus ziloņu. Liek aizdomāties, vai ne?
 
Turklāt būvniecības nozare šodien ir atbildīga par lielu daļu no kopējā atkritumu daudzuma. Savukārt, privātajā sektorā aptuveni 30 procenti mūsu atkritumu ir saistīti ar mājas un dārza uzturēšanu. 
 
Lai gan atkritumu pārstrādes efektivitātes līmenis šodien ir 70 procenti, kas ir daudz augstāks nekā tikai pirms desmit gadiem, tomēr mēs varam būt vēl labāki!
 
Mums jāizmanto mazāk izejvielu un jārada mazāk atkritumu. Bet tas prasa gan jaunas tehnoloģijas, gan ieguldījumus, gan lielāku motivāciju un attieksmes un ieradumu maiņu: Un ne mazāk svarīgi; laiks!
 
Mums jāpieņem, ka atkritumi ir resurss, ko mēs varam izmantot, nevis problēma, kas mums jālikvidē. Mums jāiemācās izmantot mūsu atkritumu vērtību un padarīt tos par daļu no jaunu, izmantojamu produktu ražošanas.
 
Mēs DC Resursos neko daudz nezinām par ziloņiem. No otras puses, mums ir daudzu gadu pieredze un daudz zināšanu par vides pārvaldību un celtniecības materiāliem, piemēram, piesārņotas augsnes, betona, dzelzsceļa balasta un asfalta pārstrādi.

Rūpnīca Gentā